Krize, šetření, propouštění, optimismus, nabírání, šetření, propouštění... V druhé polovině roku 2008 po krachu jedné z nejstarších amerických bank Lehman Brothers započala korporacím nekonečná jízda na horské dráze. Trvalo přesně tři měsíce, než na nevyzpytatelné výkyvy na trzích zareagovali také první "proroci" a firmy v Česku. Těžce stravitelné pravdy o krizi a problémech u nás prvně nahlas vyslovili miliardář Petr Kellner a někdejší ministr financí Miroslav Kalousek. Následující dva roky lidé přicházeli o peníze i o místa, manažeři o bonusy a postupně také o pravomoce. Na mnohé dopadla deprese, že nedělají nic jiného, než propouštějí. Po první vlně krize přišla první vlna manažerských průvanů. V roce 2011 firmy zatoužily po růstu a místo unavených "katů" začaly hledat nové "budovatele". Headhunteři napočítali nejvíce manažerských přestupů po revoluci. O dva roky později začala éra jakýchsi "údržbářů" a také nových českých lídrů. Na trhu došlo k řadě významných obchodů a korporátní lunapark odložil divokost. S vytrácejícím se adrenalinem se z korporátu vytratila také řada známých jmen.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.